Lucie Vondráčková

7. června 2007 v 19:53 | kristynka |  Lucie Vondráčková
chcha
to
mám
ale
krásné
zuby.
tyjo
A TED MALÉJ ŽIVOTOPIS NEBO VĚTŠÍ ALE TO JE JEDNO.
LUCIE VONDRÁČKOVÁ
Hraje ve filmu Krystýnu - zpočátku panna (17) netrpělivě hledající lásku. Nachází jenom zklamání, prázdný sex. Avšak když se její sen splní, už nevěří...
Charakterizuje jí výrok:
"Já bych chtěla trochu delší vztah."
1980 - narozena na MDŽ (Ryby) v muzikantsko-intelektuálské rodině překladatelky Hany Sorrosové a hudebníka Jiřího Vondráčka (díky dědovi Pedrovi proudí v jejich žilách česko-ecuadorská krev).
1990 - hraje v televizním seriálu Území bílých králů (režisér L. Ráža)
1992 - hraje je filmech Sněhurka, Arabela, Království květin a v seriálu večerníčků. Vystupuje i v Národním divadle, ve hře P. Claudela Saténový střevíček.
1993 - vydává svoje první, dětské písničkové album Marmeláda, za které obdrží zlatou i platinovou desku, studuje jazyky. Hraje v televizním filmu Vikingové z Bronských vršků, za který dostala cenu Zlatý dudek za nejlepší herecký výkon na Festivalu v Ostrově n.Ohří. Následují filmy Jenny Marx (Franc.), Hrad z písku.
1994 - hraje ve filmech Patnácté léto, Obrazy ze života Jana Nerudy, Nebeské slzy (USA) a Ohnivé jaro (Franc.)
1995 - hraje ve filmu Juraje Jakubiska Nejasná zpráva o konci světa
1996 - hraje hlavní roli ve slovenském televizním filmu Tu žijú levi
1997 - hraje hlavní roli v divadle Rokoko v Shakespearove klasice Romeo a Julie, točí české filmové pohádky Šmankote, babičko, čaruj! a Kouzelný šíp
1998 - v Rokoku hraje Aňu v Čechovove klasice Višňový sad
1999 - hraje v televizním filmu Na zámku
2000 - v Rokoku hraje v klasice A. Millera Čarodějky ze Salemu a v Černé komedii P. Shaffera. V Divadelním spolku Kašpar v Divadle v Celetné v Shakespearovem dramatu Richard III..
2001 - hraje v divadle Milénium v muzikálu Starci na chmelu, v Rokoku ve hře Na dotek, točí filmovou pohádku Královský slib, televizní film Ta třetí, pohádku O víle Arnošte, komedii Kožené slunce a L. Simandlem film Sins of realm
2002 - v Rokoku hraje Johanku z Arcu ve hře Skřivánek, pro televizi točí sitcom Díky za fíky
2003 - točí famácké filmy Eurovision a Star, filmovou pohádku Malvína a v divadle Ta Fantastika hraje v muzikálu Excalibur roli Morgany. Studuje v 5. ročníku FFUK kulturologii, nazpívala CD Mayday . Miluje kočky, pruhovaná trička a huňaté svetry.
BEATA GRENECHE
Hraje ve filmu Violu - zdravotní sestra, pokorná manželka dominantního muže (31). Intriky ji na jedné straně zlomí, ale na druhé ji otevřou oči i cestu do života
Charakterizuje jí výrok:
"Jsem jenom tvoje..."

1970 - pravděpodobně právě 12. března vyhrála svůj nejdůležitější konkurs. Porazila několik milionů soutěžících a jako jediná úspěšná spermie prorazila do světa... Pak se narodila 12. prosince jako nejstarší ze tří dcer slovenského "pána Kráľa".
"Už vtedy som sa mala volat Viola po mojej mamičke ale na tú pravú Violu som si musela počkať." (viz níže - rok 2003 )
1980-1997 - absolvovala divadelní školy (LUDUS), vysoké divadelní školy (VŠMU), francouzské divadelní školy (Ecole de théatre Florent, Paříž)
1989 - 1. pokus o zpěv na hodině zpěvu na VŠMU
1990 - 2. pokus o zpěv na hodině zpěvu na VŠMU
1991 - 3. pokus o zpěv na hodině zpěvu na VŠMU
1992 - bez cestovního pasu se zúčastňuje mezinárodního divadelního festivalu na Maltě. "Načo nosiť so sebou zbytročnosti? Aj tak som mala dosť tažké kufre! A naviac som si vďaka tomu overila prácu policajtov a colníkov v celej Európe." Dalších festivalů (Anglie, Belgie, Německo, Polsko, Francie) se, k velké radosti svých profesorů, zúčastnila již s pasem v kapse.
1993 - poslední pokus o zpěv na hodině zpěvu na VŠMU "Pochopila som, že so spevom neprerazím. Ostatní to pochopili už v roku v 1989." (viz výše)
Získala Oscara VŠMU jako nejhůř zpívající herečka.
1994 - odjezd na studia do Paříže, poprvé stanula na francouzských deskách, které znamenají svět (Théâtre Molière, Théâtre Mandhapa Paris)
1995 - zištně se vdává za Francouze kvůli francouzským bramborám, francouzským klíčům, francouzským polibkům a Delonovi. (pozn. "Zatiaľ som vyskúšala len francúzske zemiaky a s Alainom strávila dva dni v Bratislave...")
1993-2002 - díky inscenacím a filmům La vie est comme ça..., En pleine mer, Une place lucrative, Život člověka, La Scuola, Macbett, Jarní probuzení, Trt, kvôli vám sa vešať nebudem!, Matej Bell, Scéna pro čtyři, Zlatý věk, Smrt, Smrt obchodního cestujícího, Caligula, Skrz klíčovou dírku, La fin, Hiromi, Dorka, Šlabikár, Zlý žart, Vidange, La belle verte, Tristan atd. se stala divou slovenské a francouzské kultury - "o čom ale viem zatiaľ iba ja." "Zároveň som pochopila, že je lepšie byť krásna ako múdra, pretože priemerný muž lepšie vidí, ako myslí..."
Jelikož se nemohla smířit s nevyužitím svého "hudebního hluchu" v muzikálech, využívá alespoň svůj podmanivý alt jako moderátorka rádia Libertaire v Paříži a zahraniční zpravodaj z Paříže pro slovenské rádio Express.
2003 - "Môj obrovský skrytý herecký potenciál dá šancu Francovi Nerovi vyniknúť po mojom boku (hrám postavu Violy) vo filme Post coitum. Ak to dobre neklapne, tak si každé ráno prezriem zoznam 50 najbohatších ľudí sveta. V prípade, že tam stále nebudem, vyberiem sa do práce. Len dúfam, že o tomto všetkom vie i režisér Juraj Jakubisko."
??????že se nestidíš takhle se fotit?????!!!!!!!!!!!!!Lucko!!!!!!!!!!!!!
Když byla Lucka ještě malá.
Vydala svoje první album marmeláda.
CD se prodalo strašně hodně,
A tak vstoupila do popularity.
No, a teď jí zná každý . Tady měla ještě dredy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama